


| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | NPN |
| Max Power Dissipation | 1.75 W |
| Max Collector Current | 6 A |
| Collector Emitter Breakdown Voltage | 100 V |
| Transition Frequency | 3 MHz |
Stock: 56
Distributors
pcbx
Unit Price$0.65078
Ext.Price$0.65078
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.65078 | $0.65078 |
| 10 | $0.63456 | $6.34560 |
| 25 | $0.62925 | $15.73125 |
| 50 | $0.62398 | $31.19900 |
| 100 | $0.61876 | $61.87600 |
